Home /
Bezpieczny samochód z rozsądnym kierowcą
;

Bezpieczny samochód z rozsądnym kierowcą

Jedno z bardzo znanych powiedzeń mówi: „Piłeś nie jedź”! Niestety coraz częściej teoria nie idzie w parze z praktyką. Dlatego jeżeli komuś zdarza ci się wsiąść za kółko po przysłowiowym „kielichu” warto wiedzieć, jakie może być nieprzyjemności, w przypadku, gdy spowodujesz wypadek prowadząc samochód.Zazwyczaj przy okazji wypadku wszelkie koszty z tym związane ponosi ubezpieczyciel. Jednakże […]

Bezpieczny samochód

Bezpieczny samochód

Jedno z bardzo znanych powiedzeń mówi: „Piłeś nie jedź”! Niestety coraz częściej teoria nie idzie w parze z praktyką. Dlatego jeżeli komuś zdarza ci się wsiąść za kółko po przysłowiowym „kielichu” warto wiedzieć, jakie może być nieprzyjemności, w przypadku, gdy spowodujesz wypadek prowadząc samochód.Zazwyczaj przy okazji wypadku wszelkie koszty z tym związane ponosi ubezpieczyciel. Jednakże kiedy odbędzie się tego w stanie po spożyciu alkoholu zaczynają pojawiać się problemy. Firma będąca ubezpieczycielem może bowiem wystąpić z tzw. regresem. To tajemnicze pojęcie to nic innego, jak tylko żądanie zwrotu całej kwoty, jaką ubezpieczyciel zapłacił za szkody wyrządzone przez nietrzeźwego kierowcę prowadzącego samochód. Średnia wartość regresu kształtuje się na poziomie 8,5 tysiąca złotych. Kto „pyta, nie błądzi” tak więc korzystajmy z tej zasady według uznania.

Rozsądny kierowca wie także jak sprowadzić porządny samochód z zagranicy. Poświęćmy chwilę na ten temat. Sprawdźmy także, jak wygląda kwestia dostępności oryginalnych części do konkretnego modelu. Na pewno nikt nie będzie sprowadzał amerykańskiego wozu po to, aby zniszczyć jego niepowtarzalny charakter, poprzez wykorzystanie elementów wyposażenia nie przeznaczonych dla danego pojazdu. Realnie rzecz biorąc na tego typu aukcji, możemy znaleźć naprawdę bardzo ciekawe okazje. Jeżeli koszty związane z zakupem i sprowadzeniem samochodu do końcu nie będą przekraczać naszych możliwości, a będzie nas jeszcze być na naprawę, możemy stać się posiadaczami świetnej maszyny.