Home /
Czemu wzrasta popularność systemów POS w Warszawie i na terenie całej Polski?
;

Czemu wzrasta popularność systemów POS w Warszawie i na terenie całej Polski?

Systemy POS stały się ostatnio bardzo popularne i to nie tylko na terenie Warszawy. Skąd bierze się ich popularność? Przeczytaj ten artykuł i sprawdź, jak brzmi odpowiedź na to pytanie. Nieodłączny element sklepu lub restauracji Co to jest POS? Jest to nic innego jak połączenie kasy fiskalnej wraz z oprogramowaniem. Celem tego systemu jest prowadzenie […]

Systemy POS stały się ostatnio bardzo popularne i to nie tylko na terenie Warszawy. Skąd bierze się ich popularność? Przeczytaj ten artykuł i sprawdź, jak brzmi odpowiedź na to pytanie.

Nieodłączny element sklepu lub restauracji

Co to jest POS? Jest to nic innego jak połączenie kasy fiskalnej wraz z oprogramowaniem. Celem tego systemu jest prowadzenie szybkiej, a zarazem intuicyjnej sprzedaży poprzez ekran dotykowy. Oczywiście, na rynku można znaleźć odpowiedniki, przy obsłudze których używa się myszy, ale nie jest to rekomendowane rozwiązanie. Klikanie myszką jedynie wydłuża czas sprzedaży, a w końcu nie jest to celem stanowiska POS, dlatego też lepiej jest zainwestować w ekran dotykowy. Systemy POS wykorzystywane są w wielu miejscach. Przede wszystkim są w sklepach, lokalach gastronomicznych, ale też można je spotkać praktycznie w każdym miejscu, w którym są punkty obsługi klienta. Nic w tym dziwnego. W końcu ten system znacznie podnosi jakość obsługi klienta, co spowodowało, że popularność POS Warszawa, Krakowie lub Łodzi znacznie wzrosła. Zresztą tego typu oprogramowania stają się coraz to bardziej popularne na terenie całej Polski.

A może kasa fiskalna?

Jeszcze kilka lat temu większość właścicieli sklepów lub lokali gastronomicznych decydowało się na zakup kasy fiskalnej. Sytuacja zmienia się, ale czy oznacza to, że kasa fiskalna nie jest dobrym wyjściem? Niekoniecznie. W momencie, w którym prowadzisz lub otwierasz mały lokal, wtedy lepszym rozwiązaniem ze względów finansowych jest kasa. Niestety, systemy POS w Warszawie i innych miastach Polski to inwestycja rzędu kilkudziesięciu tys. złotych. Z kolei kasę fiskalną można już kupić za około 800 złotych. Różnica jest ogromna, ale nie tylko pod względem cenowym. Również ich funkcje znacznie różnią się. Przede wszystkim rachunek w systemach POS jest cały czas otwarty. Oznacza to, że można dodawać nowe zamówienia, a klient ma nawet możliwość łączenia lub dzielenia rachunków. Niestety, tej opcji nie ma w kasie fiskalnej. Poza tym kasa fiskalna nie ma funkcji obsługi kar rabatowych, czy też programów lojalnościowych. A to bardzo dobre rozwiązanie, które przyciąga wielu klientów, a także zachęca stałych bywalców do chętnego odwiedzania lokalu gastronomicznego lub sklepu. Także wystawianie wszelkich faktur jest zdecydowanie prostsze, dzięki programowi POS.

One Response to “Czemu wzrasta popularność systemów POS w Warszawie i na terenie całej Polski?”

Dodaj komentarz