Home /
Do czego uprawnia ubezpieczenie OC Gliwice?
;

Do czego uprawnia ubezpieczenie OC Gliwice?

Ubezpieczenie OC jest wprawdzie obowiązkowe, ale wciąż wiele osób nie wie do czego może im się ono przydać. Do wypadku może dojść niekoniecznie z naszej winy. Wystarczy chwila nieuwagi, niezachowanie należytej ostrożności. Trzeba wiedzieć, czego w takiej sytuacji możemy oczekiwać od ubezpieczyciela. Bezpłatne holowanie i wypłata odszkodowania Niezależnie, czy byliśmy sprawcą czy poszkodowanym w ramach […]

Ubezpieczenie OC jest wprawdzie obowiązkowe, ale wciąż wiele osób nie wie do czego może im się ono przydać. Do wypadku może dojść niekoniecznie z naszej winy. Wystarczy chwila nieuwagi, niezachowanie należytej ostrożności. Trzeba wiedzieć, czego w takiej sytuacji możemy oczekiwać od ubezpieczyciela.

Bezpłatne holowanie i wypłata odszkodowania

Niezależnie, czy byliśmy sprawcą czy poszkodowanym w ramach OC Ruda Śląska możemy liczyć na bezpłatne holowanie do wybranego przez nas punktu. Wystarczy jeden telefon do firmy ubezpieczeniowej. Trzeba dokładnie zapoznać się z warunkami umowy. Większość ubezpieczycieli oferuje możliwość odwiezienia samochodu na odległość do 100 km. Trzeba się zastanowić, gdzie podwieźć wóz. Można od razu dostarczyć go do warsztatu, żeby mechanik wycenił koszt naprawy. Jeśli samochód nie nadaje się do użytku, zawsze można go sprzedać na części lub oddać na złom. Jeśli posiadamy tylko podstawowy zakres ubezpieczeń, dostaniemy odszkodowanie w przypadku, kiedy to my byliśmy poszkodowanym. Wówczas kwota na naprawę jest pobierana z polisy Ubezpieczenie OC Gliwice sprawcy. Później wystarczy już tylko czekać na wycenę rzeczoznawcy i rozpatrzenie dokumentów, a następnie wypłatę środków. Sprawca wypadku, niestety, nie może liczyć na żadne świadczenie finansowe, no chyba, że ma dodatkowo wykupione AC. Musi usunąć usterki we własnym zakresie, a jeśli brak mu gotówki najlepiej, żeby sprzedał samochód lub oddal go na złom.

Co zrobić, kiedy rzeczoznawca dokona złej wyceny?

Takie sytuacje czasem się zdarzają. W interesie ubezpieczyciela nie jest rozdawanie pieniędzy. Bywa, że rzeczoznawcy celowo zaniżają kwotę do wypłaty. W każdej chwili można się jednak odwołać od decyzji i zawalczyć o swoje. Najprostszą drogą jest napisanie pisma, w którym trzeba uzasadnić, dlaczego nie zgadzamy się z decyzją o wysokości wypłaty środków. Trzeba to sensownie uargumentować. Dobrze jest podeprzeć się wyceną wykonaną przez niezależnego rzeczoznawcę. To powinno wystarczyć, by ubezpieczyciel jeszcze raz rozpatrzył sprawę. W niektórych przypadkach konieczna będzie rozprawa w sądzie. Choć walka o swoje może trwać dłuższy czas, to i tak bardzo się opłaca. Można uzyskać znacznie większe środki niż początkowo, a tym samym naprawić samochód w taki sposób, że bez obaw będzie się można włączyć nim do ruchu. Ważne jest, by usunięcie szkód powypadkowych powierzyć tylko sprawdzonym mechanikom, którzy znają się na rzeczy i wiedzą jak rozwiązać dany problem. Dysponują też wysokiej klasy sprzętem umożliwiającym diagnostykę pojazdów mechanicznych.