Home /
Jak dobrać odpowiedni strój kąpielowy?
;

Jak dobrać odpowiedni strój kąpielowy?

Wyjście na plażę jest czymś wprost wymarzonym, ale trzeba odpowiednio dobrać strój kąpielowy, żeby czuć się dobrze. Ważne jest, by dopasować go odpowiednio do sylwetki. Powinien tuszować niedoskonałości, a jednocześnie nie krępować ruchów. Stąd tak istotne jest, by wybierać produkty wykonane z materiałów dobrej jakości. Zwróć uwagę na biust Odpowiednio wymodelowany biustonosz to jeden z […]

stroje kąpielowe jednoczęściowe

stroje kąpielowe jednoczęściowe

Wyjście na plażę jest czymś wprost wymarzonym, ale trzeba odpowiednio dobrać strój kąpielowy, żeby czuć się dobrze. Ważne jest, by dopasować go odpowiednio do sylwetki. Powinien tuszować niedoskonałości, a jednocześnie nie krępować ruchów. Stąd tak istotne jest, by wybierać produkty wykonane z materiałów dobrej jakości.

Zwróć uwagę na biust

Odpowiednio wymodelowany biustonosz to jeden z ważniejszych elementów, na który trzeba zwrócić uwagę przy doborze stroju kąpielowego. Panie obficie obdarzone powinny nosić stroje kąpielowe zabudowane w górnej partii. Dzięki temu poczują się komfortowo i będą mogły pozwolić sobie na większą aktywność fizyczną. W takim przypadku zaleca się dobranie w miarę jednorodnego materiału. Duże wzory optycznie powiększają biust. Zupełnie inaczej powinny podejść do temu kobiety, które noszą miseczki A lub B. W ich przypadku dobrym pomysłem będzie strój kąpielowy ze wstawkami typu push-up. Dobrze sprawdzą się stroje dwuczęściowe – najlepiej kolorowe lub z nadrukowanymi wzorami kwiatowymi lub geometrycznymi. Warto wybierać modele z marszczeniami bądź koralikami, frędzlami i innymi subtelnymi ozdobami, które wizualnie powiększają biust. Można zaopatrzyć się, w miarę możliwość, w biżuterię. Jednak trzeba pamiętać, by ściągać ją, wchodząc do wody, żeby się nie poniszczyła. Warto dobrać dodatki do stroju kąpielowego. Tak, by całość idealnie się prezentowała.

Jednoczęściowy czy dwuczęściowy?

To wszystko zależy od gustu. Zarówno stroje kąpielowe jednooczęściowe, jak i dwuczęściowe wyglądają dobrze i są modne. Jedne panie nie kupiłyby nic innego niż tradycyjne bikini, podczas gdy inne lepiej czują się w bardziej zabudowanym modelu. Jeśli ktoś ma nienaganna sylwetkę, może przebierać w fasonach. Niestety, czasem jesteśmy zmuszone do zakładania strojów, które będą maskowały mankamenty figury. Panie z nadwagą lepiej prezentują się w stroju jednoczęściowym, który zakrywa brzuch. Można dobrać fasony z modelującymi wstawkami, które pomogą nadać figurze kobiecego kształtu. Tradycyjne bikini polecane jest przede wszystkim dla kobiet szczupłych. Przed wyborem stroju do kąpania, warto poradzić się sprzedawcy, który jest na bieżąco z najnowszymi trendami i powinien nam pomóc dopasować najlepsze zestawienie. Trzeba pamiętać, by kupować tylko strój kąpielowy z dobrej jakości materiałów, które będą dobrze przylegały do skóry i nie będą podatne na rozciąganie. Ponadto tkanina musi się szybko suszyć, by móc komfortowo wypoczywać.