Home /
Likwidacja szkód ubezpieczeniowych Gliwice: kiedy zgłosić się do ubezpieczyciela?
;

Likwidacja szkód ubezpieczeniowych Gliwice: kiedy zgłosić się do ubezpieczyciela?

Zdarzył ci się wypadek na drodze, przyjechała policja, wskazała sprawcę, który został ukarany, pojechała, a ty zostałeś z zepsutym samochodem i dużym problemem na głowie, choć to nie była twoja wina? Wystarczy, że teraz dobrze pokierujesz swoje kolejne kroki, a problem szybko zniknie. Zgłoś się do swojego towarzystwa ubezpieczeniowego Jeżeli jesteś poszkodowany i chcesz naprawić […]

likwidacja szkód ubezpieczeniowych gliwice

Zdarzył ci się wypadek na drodze, przyjechała policja, wskazała sprawcę, który został ukarany, pojechała, a ty zostałeś z zepsutym samochodem i dużym problemem na głowie, choć to nie była twoja wina? Wystarczy, że teraz dobrze pokierujesz swoje kolejne kroki, a problem szybko zniknie.

Zgłoś się do swojego towarzystwa ubezpieczeniowego

Jeżeli jesteś poszkodowany i chcesz naprawić swój samochód z ubezpieczenia OC sprawcy, musisz zgłosić się do swojego towarzystwa ubezpieczeniowego. To ono bowiem będzie prowadziło twoją sprawę, a nie jak do tej pory, firma, w której ubezpieczony jest sprawca. Wszystko dlatego, że w ubiegłym roku w życie weszła bezpośrednia likwidacja szkód, a tym samym daje to możliwość, żeby to nasza firma ubezpieczeniowa zajmowała się naszym odszkodowaniem. Później rozlicza się ona z odpowiednią firmą, ale dzieje się to już bez naszego udziału, dzięki czemu mamy mniej problemów. Likwidacja szkód ubezpieczeniowych Gliwice możliwa będzie, gdy przyjedzie do nas przedstawiciel firmy, który dokładnie udokumentuje powstałe szkody, a następnie wykona wycenę, którą otrzymamy. Na jej podstawie możemy się ubiegać o zwrot kosztów. Warto jednak pamiętać, że pierwsza wycena zazwyczaj jest zaniżona, więc jeśli wiemy, że naprawa na pewno będzie kosztowała więcej, natychmiast się od niej odwołajmy. Po otrzymaniu pieniędzy na konto nie będzie już takiej możliwości i może się okazać, że będziemy dopłacać z własnej kieszeni.

Zaufaj profesjonalistom, którzy załatwią to za ciebie

Likwidacja szkód ubezpieczeniowych Gliwice nie musi być trudna, wystarczy tylko, że zaufasz profesjonalistom, którzy załatwią wszystkie formalności za ciebie. To firma, do której się zgłosisz będzie załatwiała formalności z twoim ubezpieczycielem. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ ty tylko zawozisz samochód do wskazanego przez usługodawcę warsztatu. Pozostaje więc umówić się na pasujący ci termin, a po jego naprawie, odebrać samochód. Poza tym nie interesują cię inne kwestie. Nie martwisz się o wycenę, czy o wypłatę pieniędzy, ponieważ firma z ubezpieczycielem rozlicza się poza tobą. Co więcej, masz pewno, że do naprawy zostały użyte oryginalne części, a warsztat zrobił to na najwyższym poziomie usług. Dzięki temu masz spokojniejszą głowę i naprawiony samochód i szybko zapominasz o nieprzyjemnym zderzeniu na drodze.