Home /
Mata antypoślizgowa – czym kierować się przy jej wyborze?
;

Mata antypoślizgowa – czym kierować się przy jej wyborze?

Szukasz dobrej maty antypoślizgowej? Jeśli tak, na co powinieneś zwrócić uwagę, by być w pełni zadowolonym z zakupu? Czy cena to jedyny wyznacznik, jaki należy wziąć pod uwagę? Tego dowiesz się z niniejszego artykułu. Jakość to podstawa Przede wszystkim, bardzo ważna jest jakość produktów. Im lepsze, tym łatwiej utrzymać je w czystości. Poza tym będzie […]

mata antyposlizgowa

mata antyposlizgowa

Szukasz dobrej maty antypoślizgowej? Jeśli tak, na co powinieneś zwrócić uwagę, by być w pełni zadowolonym z zakupu? Czy cena to jedyny wyznacznik, jaki należy wziąć pod uwagę? Tego dowiesz się z niniejszego artykułu.

Jakość to podstawa

Przede wszystkim, bardzo ważna jest jakość produktów. Im lepsze, tym łatwiej utrzymać je w czystości. Poza tym będzie z nich można bez większych problemów korzystać przez najbliższe lata. Trzeba pamiętać, że mata antypoślizgowa jest szczególnie narażona na intensywną eksploatację. Bardzo łatwo może się zniszczyć, jeśli jest wykonana z lichego materiału. Niektóre nakładki na schody nie wytrzymują nawet sezonu i nie chronią tak dobrze przed upadkiem. Co z tego, że uda nam się trochę zaoszczędzić, skoro mata antypoślizgowa będzie musiała być wymieniana bardzo często. To może sporo kosztować. Jeśli zliczymy sobie wydatki przez kolejne lata, a jednorazowe inwestycje, znacznie lepiej wyjdziemy jeśli kupimy jeden, ale porządny produkt. Dobrze jest więc unikać artykułów, które zalegają na półkach hipermarketów, a kupić nakładki w specjalistycznych sklepach, które zajmują się tylko tego typu rzeczami. To zdecydowanie przełoży się na większe oszczędności.

Sposób montażu i czyszczenia

Nie można tez zapominać, że ważne przy wyborze są rzeczy, takie jak montaż i sposób czyszczenia. Mata antypoślizgowa nie powinna się przesuwać. Niestety, produkty złej jakości są pozbawione jakichkolwiek zabezpieczeń, które przed tym chronią. Artykuły z tzw. wyższej półki montuje się najczęściej przy pomocy specjalnej taśmy montażowe lub też kołków. Są też produkty z listwą mocującą. Ich zaleta jest to, że można je ściągać, by dobrze oczyścić schody. Niezależnie jednak na co się zdecydujemy, trzeba pamiętać, by nakładki miały jakąkolwiek ochronę. Muszą dobrze trzymać się schodów. Nie mogą zjeżdżać. Są osoby, które będą wolały produkty z możliwością ich częstego ściągania, a są i tacy, którzy będą woleli, żeby maty były przytwierdzone na stałe.

Mata i wycieraczka w jednym

W końcu kolejną rzeczą, na która warto zwrócić uwagę jest to, czy maty chronią tylko przed poślizgnięciem czy też można w ten sposób czyścić obuwie. Są specjalne nakładki, które jednocześnie pełnią funkcję wycieraczek. To pozwala znacznie zaoszczędzić na kosztach związanych z utrzymaniem budynku w czystości. A w budynkach o dużym natężeniu ruchu jest to bardzo istotne. Jak widać mata antypoślizgowa może pełnić wiele funkcji, a jej wybór wcale nie jest taki oczywisty. Trzeba się nad tym solidnie zastanowić.