Home /
Medycyna estetyczna specjalnie dla mężczyzn
;

Medycyna estetyczna specjalnie dla mężczyzn

Medycyna estetyczna nie jest już zarezerwowana tylko i wyłącznie dla kobiet. Aktualnie mężczyzna również może udać się do gabinetu na zabieg i nikogo to nie dziwi. A więc medycyna estetyczna odnosi kolejny sukces. Bez względu na wiek, zawsze warto przyłożyć wszystkich starań aby skóra prezentowała się możliwie jak najlepiej. Jednym z tańszych, ale zarazem skutecznych […]

Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna nie jest już zarezerwowana tylko i wyłącznie dla kobiet. Aktualnie mężczyzna również może udać się do gabinetu na zabieg i nikogo to nie dziwi. A więc medycyna estetyczna odnosi kolejny sukces. Bez względu na wiek, zawsze warto przyłożyć wszystkich starań aby skóra prezentowała się możliwie jak najlepiej. Jednym z tańszych, ale zarazem skutecznych sposobów, stosowanych w medycynie estetycznej są peelingi. Występują one w znacznie dużej różnorodności i tak wymagają odpowiedniego dostosowania do typu skóry. Ich główną zaletą jest to, że złuszczają martwy naskórek, tym jednym znacznie wygładzając skórę. Obecnie jednymi z najpopularniejszych są takie, do których kieruje się kwas glikolowy, czy też ekstrakty migdałowe.

Zabieg nie jest czasochłonny, zwykle trwa 30 minut, i jego efekty są zauważalne w bardzo krótkim odstępie czasowym. Bez wątpienia najlepsza jest sytuacja, kiedy peeling powtarzany jest regularnie, wówczas produkcja kolagenu jest stale stymulowana.

zielona kawa na odchudzanie

Bardzo często w gabinetach medycyny estetycznej panowie mogą znaleźć również peeling chemiczny. Dedykowany jest on szczególnie osobom, których skóra uległa zniszczeniu w wyniku kontaktu z promieniami słonecznymi, posiadają przebarwienia zarówno słoneczne jak i pozapalne, a także blizny trądzikowe. Po zabiegu tego rodzaju należy bezwzględnie przestrzegać kilku zasad, by nie narazić się na nieprzyjemności i innego rodzaju dolegliwości.

Przede wszystkim należy unikać opalania, i w razie kontaktu z promieniami słonecznym o sporym nasileniu, stosować kremy z odpowiednio wysokim filtrem. Bardzo pożądane jest natomiast intensywne nawilżanie skóry możliwie jak najlepszymi kosmetykami. Sam zabieg jest bezpieczny i nie składa się z bólem. Bezsprzecznie jednak należy korzystać ze sprawdzonych gabinetów medycyny estetycznej.