Home /
OC Zabrze: wybierz dobre i tanie ubezpieczenie
;

OC Zabrze: wybierz dobre i tanie ubezpieczenie

Rynek produktów ubezpieczeniowych jest bardzo obfity. Wiele firm oferuje dobrej jakości usługi. Czasem trudno się zdecydować, jakie rozwiązanie wybrać. Zanim podpiszemy umowę, rozważmy wszystkie za i przeciw, a co najważniejsze, dokładnie przeanalizujmy oferty. Nie kupuj kota w worku Wybór pierwszej lepszej ofert to najgorsza rzecz, jaka możemy zrobić. Doradcy ubezpieczeniowi wręcz prześcigają się w propozycjach, […]

oc zabrze

oc zabrze

Rynek produktów ubezpieczeniowych jest bardzo obfity. Wiele firm oferuje dobrej jakości usługi. Czasem trudno się zdecydować, jakie rozwiązanie wybrać. Zanim podpiszemy umowę, rozważmy wszystkie za i przeciw, a co najważniejsze, dokładnie przeanalizujmy oferty.

Nie kupuj kota w worku

Wybór pierwszej lepszej ofert to najgorsza rzecz, jaka możemy zrobić. Doradcy ubezpieczeniowi wręcz prześcigają się w propozycjach, które mogą złożyć. Dla nich każdy zdobyty klient przekłada się na prowizje, które mogą otrzymać. Nie dajmy się jednak zwariować i podejdźmy do tematu racjonalnie. Przede wszystkim dokładnie prześledźmy warunki, jakie proponuje ubezpieczyciel. To, że na OC Zabrze, tak czy siak, musimy się zdecydować, żeby wyjechać na ulicę nie oznacza, że musimy wybierać najgorszy wariant. Trzeba kierować się głównie swoim dobrem, bo w przeciągu następnego roku będziemy skazani na to co podpiszemy. Zanim wybierzemy propozycję, weźmy pod uwagę kilka aspektów: czy ubezpieczyciel nalicza większe stawki dla osób poniżej 26. roku życia, czy w ofercie jest opcja holowania samochodu oraz ubezpieczenie od NNW. Warto przy okazji OC Zabrze zastanowić się nad zainwestowaniem w pełny pakiet, by w razie potrzeby nie martwić się o to, jak odholujemy samochód do warsztatu lub skąd weźmiemy pieniądze na naprawę. Z reguły kupując więcej usług możemy liczyć na większy rabat. Nigdy nie wiadomo co może się przytrafić na drodze, a niebezpieczne sytuacje wynikają często nie z naszej winy. Dlatego lepiej dopłacić trochę więcej, ale mieć spokój i poczucie, że w przypadku przykrych sytuacji na drodze nie zostaniemy bez pomocy.

Postaw na sprawdzoną firmę

Zakładów ubezpieczeniowych jest mnóstwo, ale wybierając pakiet dla siebie powinniśmy, oprócz ceny i warunków, zwrócić uwagę na to jak długo dana firma działa na rynku. Jest to istotne, bo w razie wypadku lub kolizji liczy się przede wszystkim czas. Im szybciej otrzymamy transzę, tym szybciej będziemy mogli usunąć szkodę, naprawić samochód i znów wyjechać w trasę. Przedsiębiorcy, którzy długo działają na rynku mają z reguły więcej oddziałów i przedstawicieli handlowych. Standardem jest również całodobowa infolinia, za pośrednictwem której można zgłosić zdarzenie lub wyjaśnić wiele wątpliwości. Lepiej na starcie zapłacić nieco więcej, ale nie bać się o to, że sprawa będzie długo rozpatrywana. Korzystanie z usług mało znanych firm jest dość ryzykowne. Z jednej strony nie można z góry zakładać czarnego scenariusza, a z drugiej tak naprawdę nie wiemy, jak dany ubezpieczyciel się zachowa, kiedy naprawdę będzie potrzebny.