Home /
Podróż marzeń w zasięgu ręki czyli kilka słów o kamperach na sprzedaż
;

Podróż marzeń w zasięgu ręki czyli kilka słów o kamperach na sprzedaż

Z roku na rok grono miłośników jazdy kamperem się wciąż powiększa. Polacy coraz częściej i chętniej decydują się spędzić swój urlop w ciągłej trasie. Nic więc dziwnego, że wraz z popytem na produkt, wzrosła też i podaż. Sprawdź, na co zwracać uwagę, gdy kupujemy bądź sprzedajemy kamper. Przenośny dom na kółkach Kamper bardzo często określany […]

kampery sprzedaż

kampery sprzedaż

Z roku na rok grono miłośników jazdy kamperem się wciąż powiększa. Polacy coraz częściej i chętniej decydują się spędzić swój urlop w ciągłej trasie. Nic więc dziwnego, że wraz z popytem na produkt, wzrosła też i podaż. Sprawdź, na co zwracać uwagę, gdy kupujemy bądź sprzedajemy kamper.

Przenośny dom na kółkach

Kamper bardzo często określany jest mianem przenośnego domu na kółkach i jest to najlepsza, a także najprostsza definicja.. Większość kamperów jest w wielkości samochodu dostawczego, ale także zdarzają się takie, które są wielkości autobusu. Jeżeli jesteśmy początkowym kierowcą bądź po raz pierwszy stykamy się z tym mobilnym środkiem lokomocji to wtedy powinniśmy wybrać mniejszy kamper. W innym wypadku prowadzenie pojazdu może być dla nas problematyczne.

Nie daj się oszukać

Decydując się na zakup używanego kampera, który zawsze wychodzi bardziej korzystnie cenowo, musimy pamiętać o tym, by dokładnie wypytać się o podstawowe informacje oraz sprawdzić stan techniczny pojazdu. Jeżeli chcemy, by kamper służył nam jak najdłużej, musimy dowiedzieć się, jaki to rocznik i ile ma przejechanych kilometrów. Ponadto warto jest sprawdzić, jak działają podłączenia auta do sieci elektrycznej i wodociągowej. Należy także wypytać się, czy kampery na sprzedać posiadają podstawowe wyposażenie, jakim są kliny najazdowe, czy gumowy wąż z kompletem końcówek do różnych kranów. Niektóre samochody miały także w pakiecie meble kempingowe, dlatego warto zapytać się, czy sprzedawca również je sprzedaje. Jeżeli nie jesteśmy osobami, które są obeznane w temacie motoryzacyjnym, wtedy warto poprosić o pomoc kogoś, kto się na tym zna. Mając przy sobie specjalistę będziemy mieli pewność, że nie zostaniemy oszukani.

Liczy się pierwsze wrażenie

Jeżeli stoimy po drugiej stronie barykady i wystawiamy kampery na sprzedaż wtedy musimy skupić swoją uwagę na innych zagadnieniach. Przede wszystkim musimy zadbać o wygląd wnętrza kampera. Nie oszukujmy się, prezencja samochodu ma ogromne znaczenie, ponieważ potencjalni klienci widząc zaniedbany pojazd, mogą od razu zrezygnować z kupna. Dlatego warto jest się dobrze przygotować pod tym względem. Oczywiście, jeżeli wystawiamy kampery na sprzedaż, musimy również zadbać o stan techniczny pojazdu. Im mniej będzie miał on usterek, tym większa jest prawdopodobność, że szybko sprzedamy samochód.