Home /
POS co to jest? Co wpływa na to, że te systemy są tak popularne?
;

POS co to jest? Co wpływa na to, że te systemy są tak popularne?

Jeszcze kilkanaście lat temu mało kto słyszał o systemach POS. Teraz praktycznie każdy sklep lub restauracja z nich korzysta. Co wpływa na ich popularność? I czym tak naprawdę są systemy POS? Przeczytaj ten artykuł i poznaj odpowiedzi na te pytania. System, który zdobywa popularność POS co to jest? Jeszcze kilkanaście lat temu to pytanie zadawało […]

Jeszcze kilkanaście lat temu mało kto słyszał o systemach POS. Teraz praktycznie każdy sklep lub restauracja z nich korzysta. Co wpływa na ich popularność? I czym tak naprawdę są systemy POS? Przeczytaj ten artykuł i poznaj odpowiedzi na te pytania.

System, który zdobywa popularność

POS co to jest? Jeszcze kilkanaście lat temu to pytanie zadawało sobie wiele osób. Choć popularność systemów POS znacznie się zwiększyła, to wciąż jest wiele osób, które nie znają na to pytanie odpowiedzi. W czym takim razie jest POS? To nic innego jak połączenie kasy fiskalnej i programu informatycznego. W ten sposób powstaje tzw. stanowisko POS. Za jego pomocą pracownik w niedługim czasie może przeprowadzić sprzedaż, odbierając od klienta jego zamówienie. Systemy POS są bardzo popularne w restauracjach, sklepach, hotelach lub innych branżach, które maja swoje punkty obsługi klienta. Nic w tym dziwnego. W końcu jest to rozwiązanie, które znacznie podnosi jakość usług.

Jakie zalety ma to rozwiązanie?

System POS ma naprawdę wiele zalet. Nie tylko znacznie poprawia i przyśpiesza proces sprzedaży, ale ma też ogromny wpływ na przepływ informacji. Widać to w szczególności na przykładzie gastronomii. W restauracji jest wiele sytuacji, w których kuchnia i sala nie potrafią się ze sobą porozumieć. Dzięki systemowi POS można zapomnieć o tego typu nieporozumieniach. Zamówienia są przesyłane elektronicznie, dzięki czemu przypadki, w których szef kuchni niepoprawnie odczytał zapiski kelnera można zaliczyć do przeszłych czasów. Dzięki temu minimalizuje się ilość pomyłek, a gość zawsze otrzymuje danie, które sobie życzył. Poza tym w systemie POS rachunek jest zawsze otwarty. Oznacza to, że w każdym momencie kelner może dopisać nowe zamówienie bez konieczności tworzenia kolejnego rachunku. Jakby tego było mało rachunki można łączyć lub dzielić, co znacznie ułatwi rozliczenie w przypadkach, w których goście przychodzą grupą.

Czy cena jest adekwatna?

Skoro już wiemy, POS co to jest i jakie ma zalety, to warto się przyjrzeć jego cenie. Niestety, tego typu systemy kosztują kilkanaście tysięcy złoty. Jest to spory wydatek, w szczególności gdy dopiero zaczynamy swoją przygodę w biznesie. Na szczęście, coraz więcej dostawców i producentów POS wychodzi naprzeciwko swoim klientom i wiele oprogramowań można kupić na raty lub wziąć w leasing.

One Response to “POS co to jest? Co wpływa na to, że te systemy są tak popularne?”

Dodaj komentarz