Home /
Program do zarządzania projektami – jak działa?
;

Program do zarządzania projektami – jak działa?

Zarządzenie projektami to spore wyzwanie, które wymaga wysokiego poziomu zaangażowania oraz wiedzy. Warto zainwestować w specjalistyczny program do zarządzania projektami – http://jirasolutions.pl/o_jira/zarzadzanie-projektami-i-zadaniami/ – który pozwala na lepszą organizację oraz kontrolę pracy całego zespołu. Dzięki niemu można analizować takie parametry, jak np. wąskie gardło, postęp prac, zrealizowane oraz niezrealizowane zadania, czas wykonywania poszczególnych zadań wchodzących w […]

program do zarządzania projektami

Zarządzenie projektami to spore wyzwanie, które wymaga wysokiego poziomu zaangażowania oraz wiedzy. Warto zainwestować w specjalistyczny program do zarządzania projektamihttp://jirasolutions.pl/o_jira/zarzadzanie-projektami-i-zadaniami/ – który pozwala na lepszą organizację oraz kontrolę pracy całego zespołu. Dzięki niemu można analizować takie parametry, jak np. wąskie gardło, postęp prac, zrealizowane oraz niezrealizowane zadania, czas wykonywania poszczególnych zadań wchodzących w skład projektu, ostateczny termin realizacji itd. Trzeba wspomnieć, ze program do zarządzania projektami Jira jest nie tylko prosty i intuicyjny w obsłudze, ale również bezproblemowy w instalacji. Dlaczego jeszcze warto go wdrożyć? I jak działa program?

Modyfikuj program w zależności od swoich potrzeb

Program do zarządzania projektami można modyfikować w zależności od potrzeb. Dzięki temu każde przedsiębiorstwo zyska taki moduł, jakiego naprawdę potrzebuje. Funkcje mogą być dodawane oraz odejmowane w zależności od mieniających się wymagań. Perfekcyjne dopasowanie do użytkownika to nie jedyne zalety programu Jira.

Ogromnym plusem jest to, że osoby zarządzające mogą dowolnie zmieniać grupę odbiorców. To od nich zależy, którzy pracownicy będą mieli dostęp do szczegółów i informacji związanych z danym projektem. Osoba nieupoważniona nie będzie mogła edytować, czy też analizować raportów. Ponadto można również decydować o uprawnieniach, który pracownik może edytować dane, a który tylko odczytywać. Wpływa to na skuteczność, a przede wszystkim czas realizacji projektu. W systemie mogą być umieszczane dowolne projekty, zarówno realizowane dla klientów, jak i odbywające się w przedsiębiorstwie m.in. budowa nowego magazynu, czy też wprowadzenie nowego działu. Wszystko jest uporządkowane w taki sposób, aby sprawdzanie postępów było możliwe z dowolnego miejsca. Zwiększa to komfort kierownictwa oraz personelu.

Wyszukaj dane w kilka sekund!

Na uwagę zasługuje fakt, że program do zarządzania projektami Jira pozwala na szybkie wyszukiwania wszystkich potrzebnych informacji. Wystarczy jedynie wpisać w wyszukiwarce konkretną frazę, a system zwróci wszystkie pasujące do niej dokumenty. Jest to znacznie sprawniejsze, niż gromadzenie dokumentacji w formie papierowej. W ciągu kilku minut można odnaleźć wszystkie interesujące frazy, co w przypadku archiwum tradycyjnego byłoby niemożliwe. Krótszy czas realizacji zadań jest przyczyną większych zysków

Managerowie mają dostęp do szczegółowych informacji na temat swojego zespołu. Mogą nie tylko przydzielać zadania poszczególnym osobom, ale również kontrolować ich pracę. Łatwo sprawdzić, który pracownik ma najwięcej na głowie, a który opóźnia się z realizacją wyznaczonych zadań. Monitorowanie postępu wykonanie projektu może odbywać się za pomocą specjalnego panelu. Dodatkowo system generuje streszczenie danego projektu, czy też dane szczegółowe i analizy dotyczące wydajności zespołu.