Home /
Sklep motocyklowy – dobry pomysł na biznes?
;

Sklep motocyklowy – dobry pomysł na biznes?

Z roku na rok wzrasta w naszym kraju popularność jednośladów, wśród których niezmiennie królują motocykle. Szybka jazda, przysłowiowy wiatr we włosach, to marzenie wielu z nas. Jednak czy to oznacza, że warto zainwestować w sklep motocyklowy? Rynek, który rozwija się niezwykle dynamicznie Rynek samych pojazdów, jak i wszystkich akcesoriów niezbędnych dla każdego ich miłośnika, rozwija […]

Z roku na rok wzrasta w naszym kraju popularność jednośladów, wśród których niezmiennie królują motocykle. Szybka jazda, przysłowiowy wiatr we włosach, to marzenie wielu z nas. Jednak czy to oznacza, że warto zainwestować w sklep motocyklowy?

Rynek, który rozwija się niezwykle dynamicznie

Rynek samych pojazdów, jak i wszystkich akcesoriów niezbędnych dla każdego ich miłośnika, rozwija się niezwykle dynamicznie, przynosząc coraz większe zyski. Dlatego, kiedy szukamy dobrego pomysłu na własny biznes, warto zastanowić się, czy nie jest nim sklep motocyklowy, pozwalający połączyć pasję z możliwością zarobienia niemałych pieniędzy. Najważniejszą sprawą, kiedy się na to zdecydujemy, jest posiadanie odpowiedniej wielkości lokalu takiego, by bez problemu zmieścić w nim nie tylko kilka modeli jednośladów, ale i szeroki wybór akcesoriów.

Sklep motocyklowy – jaki powinien on być?

Przyjmuje się, że sklep motocyklowy powinien mieć powierzchnię minimum 50 metrów kwadratowych i być położonym w atrakcyjnym miejscu. Nie musi to być centrum miasta, równie dobra jest lokalizacja np. przy ruchliwej trasie wylotowej. Ilość towaru na początek można ograniczyć do najważniejszych elementów wyposażenia każdego miłośnika dwóch kółek. Kaski, rękawice, buty, to wszystko zużywa się niezwykle szybko i wymaga systematycznej wymiany. Ważne, aby sprowadzać do sklepu towar o korzystnym stosunku jakości do ceny. Zbyt niskie oznaczają zazwyczaj niską jakość, a może to bardzo niekorzystnie wpłynąć na opinie klientów i spowodować, że będą oni omijać nasz sklep motocyklowy z daleka. Zresztą nie warto ograniczać się tylko do sprzedaży, jeśli mamy w sobie żyłkę mechanika, lub możliwość zatrudnienia go, to warto rozszerzyć działalność także o serwis naprawy i konserwacji motocykli czy skuterów. Jeśli napraw będzie dokonywał fachowiec z prawdziwego zdarzenia, to bardzo szybko dorobimy się licznego grona zadowolonych i zaufanych klientów, a ich pozytywnych opinii nie zastąpi żadna inna reklama. Prowadzony stacjonarny sklep motocyklowy warto też rozszerzyć o jego internetowy odpowiednik, co otworzy przed nami całkiem nowe rynki, o praktycznie nieograniczonym zasięgu.