Home /
Starsze osoby też mogą znaleźć pracę. Kluczem do sukcesu jest pisanie CV
;

Starsze osoby też mogą znaleźć pracę. Kluczem do sukcesu jest pisanie CV

Nie jest tajemnicą, że osoby starsze mają problemy, by znaleźć satysfakcjonującą pracę. Są rzadziej zatrudniane niż te świeżo po studiach. Tymczasem pracownik po 50. roku życia może się okazać prawdziwym skarbem. Jest lojalny, wie czego chce i ma spore doświadczenie. Dostrzega to coraz więcej pracodawców. Jednak, żeby zwiększyć szanse na zatrudnienie, trzeba zadbać o to, […]

pisanie cv

Nie jest tajemnicą, że osoby starsze mają problemy, by znaleźć satysfakcjonującą pracę. Są rzadziej zatrudniane niż te świeżo po studiach. Tymczasem pracownik po 50. roku życia może się okazać prawdziwym skarbem. Jest lojalny, wie czego chce i ma spore doświadczenie. Dostrzega to coraz więcej pracodawców. Jednak, żeby zwiększyć szanse na zatrudnienie, trzeba zadbać o to, by przygotować dobre CV.

Dlaczego CV jest takie ważne?

CV to pierwsza rzecz, która decyduje o naszym być albo nie być. To, czy rekruter zaprosi nas na rozmowę kwalifikacyjną i uwzględni w planach rozwojowych firmy zależy od tego, jaki dokument mu prześlemy. CV powinno być dobrze przemyślane. Musi być przejrzyste i czytelne. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie zainteresować potencjalnego rekrutera. Pamiętajmy, że pracodawca, który przegląda otrzymane aplikacje nie ma zbyt wiele czasu na analizy. Zazwyczaj tylko pobieżnie skanuje je wzrokiem i wybiera to co go najbardziej zainteresuje. Należy więc zadbać o to, by wszystkie ważne informacje były w jakiś sposób wyróżnione. Istotne fakty z życia zawodowego powinny być wyboldowane. Chodzi o to, by pracodawca nie musiał się wczytywać w otrzymane dokumenty i w ciągu kilkunastu sekund przekonał się do danej kandydaturze. pisanie CV
nie jest proste. Trzeba zachować przejrzystą strukturę, a swoje doświadczenia zawodowe opisać tak, by były zachęcające. Do tego ważna jest szata graficzna. Dokument musi być estetyczny i wyglądać profesjonalnie. Bez tego niewiele da się osiągnąć. Warto powierzyć to zadanie specjalistom, dla których pisanie CV to codzienność. Tego typu firmy zazwyczaj dysponują profesjonalnym zespołem, a przygotowane przez nich realizacje skutkują telefonem od pracodawcy. Grafik zajmuje się wyglądem aplikacji, a doświadczony copywriter opisuje nasze dotychczasowe doświadczenie tak, by okazało się interesujące. Dobrze więc wziąć takie rozwiązanie pod uwagę szczególnie, jeśli pomimo naszych starań telefon w sprawi pracy wciąż milczy.

Starsze osoby to skarb

Osoby po 50. roku życia mają bardzo wiele zalet. Przede wszystkim są bardziej stabilne. Mają już ułożone życie, rodziny. Nie ma obawy, że nagle przejdą na urlop macierzyński, a na ich miejsce trzeba będzie kogoś znaleźć. Poza tym z reguły nie będą chcieli zmieniać pracy na inną. Zatrudniając ich pracodawca zyska przede wszystkim lojalność, a to czasem jest ważniejsze od posiadanych kwalifikacji. W obecnych czasach, kiedy dostęp do komputera jest powszechny, również pięćdziesięciolatkowie potrafią go obsługiwać. To ważne, bo bez tego trudno byłoby się odnaleźć. Niestety, wśród pracodawców wciąż pokutuje mit, że tylko młodzi są w stanie ogarniać programy komputerowe. Starsze osoby są też punktualne, poważnie podchodzą do swoich obowiązków, a przede wszystkim mają spore doświadczenie zawodowe. Na szczęście coraz więcej firm dostrzega, że dojrzali kandydaci mogą się okazać fundamentem każdego przedsiębiorstwa. Trzeba tylko zadbać, by CV było dobrze napisane.