Home /
Telebimy: sposób na podgrzanie sportowych emocji
;

Telebimy: sposób na podgrzanie sportowych emocji

Poziom emocji na imprezach sportowych jest naprawdę bardzo wysoki. Ale nie tylko to, co dzieje się na murawie podgrzewa kibiców. Równie istotna jest cała otoczka: skandujący tłum, głos komentatora, a także poczucie wspólnoty. Wyraźnie dla wszystkich Żeby można było dokładnie zobaczyć co dzieje się na boisku, używa się telebimów. To wierny i bardzo precyzyjny przekaz […]

telebimy

telebimy

Poziom emocji na imprezach sportowych jest naprawdę bardzo wysoki. Ale nie tylko to, co dzieje się na murawie podgrzewa kibiców. Równie istotna jest cała otoczka: skandujący tłum, głos komentatora, a także poczucie wspólnoty.

Wyraźnie dla wszystkich

Żeby można było dokładnie zobaczyć co dzieje się na boisku, używa się telebimów. To wierny i bardzo precyzyjny przekaz oddający rzeczywisty ogląd sytuacji. W wielu sytuacjach niemożliwe jest zobaczenie wszystkich szczegółów na żywo, bo sytuacja zmienia się z sekundy na sekundę. Telebimy umożliwiają odtworzenie ważniejszych momentów w zwolnionym tempie. W ten sposób kibice mają jasny ogląd sytuacji i wiedzą za co dokładnie została przyznana żółta kartka i co zawodnicy zrobili źle. Również wszystkie ważniejsze momenty mogą zostać powtórzone. Taki jasny i czytelny komunikat jest bardzo pomocny w oglądzie sytuacji. Nie ma miejsca na insynuacje czy niedomówienia, kiedy wszystko jest podane jak na tacy. Telebimy, które są używane podczas sportowych rozgrywek są bardzo czytelne i wyraźne. Obraz, uzyskany za ich pomocą jest nienaganny. Niezależnie pod jakim kątem patrzymy w ekran, widzimy całość bez zakłóceń i zniekształceń. Ponadto telebimy są bardzo wytrzymałe. Pogoda towarzysząca sportowym zmaganiom jest bardzo zmienna. Burze, ulewne deszcze, mróz – to tylko niektóre czynniki, na które ekran jest odporny. W ten sposób pomimo upływu wielu lat jakość obrazu pozostaje stale na wysokim poziomie. To sprawia, że telebimy na stadionach piłkarskich i innych obiektach sportowych to już w zasadzie norma. Bez nich większe widowisko sportowe nie ma prawa się odbyć.

Bez dopingu kibiców ani rusz

Dobrej jakości przekaz docierający do tłumu to jedno, ale zapał kibiców i to co dzieje się w trakcie gry to drugie. W wielu przypadkach to właśnie wierni fani dodają otuchy swoim ulubieńcom. Skandują, śpiewają, nawołują do walki, bo póki piłka w grze wszystko może się zdarzyć. Wie o tym każdy fan. Dobitnym przykładem jest pamiętny mecz Polska-Anglia, w którym nasza drużyna zremisowała, awansując do mistrzostw świata w piłce nożnej w 1974 r. To była historyczna chwila, którą kibice pamiętają do dziś, a poziom emocji był tak wysoki, że trudno to opisać. Wtedy również tłumy podnosiły głośne okrzyki i wiwatowały na cześć rodzimych zawodników. Dziś niewiele się w tej materii zmieniło z tą różnicą, że mamy znacznie więcej możliwości, by wspólnie kibicować. Zaawansowana technika, media społecznościowe, internet to kanały, którymi można zagrzewać do boju tuż przed eliminacjami, ale już w trakcie samej gry trzeba wspomagać zawodników w inny, bardziej tradycyjny, sposób. Nucenie prostych melodii, oklaski dodają chęci do dalszej walki na boisku, pomimo że gracze są już na skraju wyczerpania. Coraz popularniejsze jest też wykorzystanie cheerleaderek, które rozpalają poziom emocji do
maksimum. Oddani kibice to prawdziwy skarb dla drużyny. Tego co przeżywa się będąc na trybunach nie da się powtórzyć. Niezależnie od ery i możliwości technicznych rywalizacja sportowa zawsze rozgrzewała i będzie rozgrzewać tłumy. Zmieniły się tylko kanały przekazu. Kiedyś nie było internetu i telebimów, ale poruszenie kibiców było i jest wciąż niezmienne. Nowoczesna technika jest bardzo pomocna, bo pozwala realnie ocenić to co dzieje się na murawie. Umożliwia również obejrzenie rozgrywek nie tylko bezpośrednio z trybun, ale także z dowolnego miejsca na świecie za pośrednictwem telebimów, ekranów ledowych i innych przydatnych urządzeń.