Home /
Telewizja hotelowa, czyli szansa na większy zysk
;

Telewizja hotelowa, czyli szansa na większy zysk

Rynek hotelarski rozwija się coraz prężniej. Rośnie konkurencja, a hotele szukają coraz to nowych rozwiązań przyciągających gości. Jednym z takich sposobów jest posiadanie telewizji hotelowej – http://www.intelihotel.pl/moduly/telewizja-hotelowa/. Pełni ona funkcję nie tylko umożliwiającą oglądanie filmów, ale także poprawia kontakt z gościem hotelowym, ale daje mu możliwość skorzystania z szerszej oferty. Czym jest telewizja hotelowa? W […]

telewizja hotelowa

Rynek hotelarski rozwija się coraz prężniej. Rośnie konkurencja, a hotele szukają coraz to nowych rozwiązań przyciągających gości. Jednym z takich sposobów jest posiadanie telewizji hotelowej – http://www.intelihotel.pl/moduly/telewizja-hotelowa/. Pełni ona funkcję nie tylko umożliwiającą oglądanie filmów, ale także poprawia kontakt z gościem hotelowym, ale daje mu możliwość skorzystania z szerszej oferty.

Czym jest telewizja hotelowa?

W dzisiejszych czasach telewizor w pokoju hotelowym to nie tylko odbiornik do oglądania filmów i programów rozrywkowych. Dziś pełni on funkcję okna na świat dla gościa hotelowego. Telewizja hotelowa zapewnia lepszą komunikację i łączność z klientem poprzez wyświetlanie własnych reklam i bloków filmowych oraz programów specjalnie rzez hotel przygotowanych.

System telewizji hotelowej może być użyty na przykład do zorganizowania na terenie pensjonatu telekonferencji specjalnie dla gości. Dzięki telewizji hotelowej można świadczyć dodatkowe usługi dla gości takie jak budzenie, serwis informacyjny, ostrzeżenia pożarowe i inne. Hotel może uzyskać dzięki temu systemowi dodatkowe fundusze poprzez udostępnianie płatnych kanałów filmowych, internetowej wypożyczalni filmów, dodatkowej obsłudze hotelowej, rozliczeń.

Zalety telewizji hotelowej

Ostatnie badania dowiodły, że hotele posiadające rozwiniętą strukturę telewizji hotelowej osiągają większe zyski. Posiadając telewizory wyposażone w przeglądarki internetowe oraz przyłącza do laptopów w każdym pokoju oprócz podwyższania standardu, wpływają na wzrost zarobków hotelu. Inteligentne systemy wbudowane w sieć telewizyjną, zapamiętują preferencje stałych gości i potrafią w momencie przyjazdu do hotelu przygotować dla niego odpowiadające mu konfiguracje, takie jak czas budzenia, ulubione kanały telewizyjne, wiadomości czy zestaw menu. Poza tym system telewizji hotelowej daje klientom możliwość oglądanie tego, na co mają ochotę. Podstawową funkcją telewizji jest przecież zapewnienie gościom hotelowym rozrywki. Dlatego klienci mają do dyspozycji pakiety muzyczne, filmowe czy informacyjne.

Gość hotelowy określa, co chce oglądać, a system mu to umożliwia. Podstawową zaletą telewizji hotelowej jest wszechstronność i elastyczność. Oferuje ona wiele usług na kilku poziomach prawie bez wychodzenia z pokoju, co oszczędza czas i zwiększa komfort pobytu gościa w hotelu.

Hotele, które chcą jeszcze bardziej zainwestować w telewizję, powinny pomyśleć o zainstalowaniu na terenie obiektu telewizji przemysłowej, dzięki której będzie można organizować konferencje, zjazdy czy kongresy co da dodatkowy zysk. Pensjonat wyposażony w taki wielofunkcyjny system telewizji hotelowej staje się zdecydowanie bardziej atrakcyjny dla szerszej rzeszy klientów. Telewizor natomiast staje się czymś więcej niż tylko odbiornikiem do oglądania programów i filmów, a staje się centrum informacji multimedialnej i rozrywki. Daje to nie tylko, ale lepszego kontaktu z gościem hotelowym podczas jego przebywania na terenie placówki, ale także po jego wyjeździe. Zainstalowanie telewizji hotelowej podnosi renomę obiektu oraz zwiększa jego konkurencyjność.