Home /
Ubezpieczenie OC Zabrze: Dobrze dobrane zadziała w najgorszych sytuacjach
;

Ubezpieczenie OC Zabrze: Dobrze dobrane zadziała w najgorszych sytuacjach

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, choć każdy wykupując je ma nadzieję, że nigdy się nie przyda. Mimo wszystko, warto zadbać aby dobrze wybrać towarzystwo ubezpieczeniowe, żeby w razie jakiegokolwiek zdarzenia w ogóle nie przejmować się kwestiami naprawiania i odszkodowania. Odpowiedzialność cywilna zadziała, gdy jesteśmy sprawcą Z naszego ubezpieczenia OC zostanie naprawiony samochód pokrzywdzonego w zdarzeniu, nie […]

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, choć każdy wykupując je ma nadzieję, że nigdy się nie przyda. Mimo wszystko, warto zadbać aby dobrze wybrać towarzystwo ubezpieczeniowe, żeby w razie jakiegokolwiek zdarzenia w ogóle nie przejmować się kwestiami naprawiania i odszkodowania.

Odpowiedzialność cywilna zadziała, gdy jesteśmy sprawcą

Z naszego ubezpieczenia OC zostanie naprawiony samochód pokrzywdzonego w zdarzeniu, nie nasz. Mimo wszystko, dobrze jest się zorientować, czy nasze ubezpieczenie obejmuje wszystkie najważniejsze kwestie, nie tylko naprawę samochodu, ale również odszkodowanie w momencie, gdy ktoś będzie miał uszczerbek na zdrowiu, albo jeśli dokonamy strat na przykład niszcząc infrastrukturę drogową. To, że ubezpieczenie OC Zabrze jest obowiązkowe, nie oznacza, że nie możemy dodatkowo się zabezpieczyć. Zaczynając od tego, że wykupimy sobie również ubezpieczenie NNW czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków, które obejmuje uszczerbek na zdrowiu twoim i twoich pasażerów, odszkodowanie zostanie również wypłacone bliskim, w razie śmierci. Kolejnym wartym zainteresowanie ubezpieczeniem jest autocasco, czyli AC. Dzięki niemu możemy być spokojni, że będąc sprawcą wypadku, nie będziemy musieli na pewno płacić za naprawę swojego samochodu.

Twoje OC ma znaczenie, gdy jesteś poszkodowany

Mimo, że to nie z Twojego ubezpieczenia będą odzyskane pieniądze, na naprawę twojego samochodu, to twoje ubezpieczenie OC Zabrze ma znaczenie, ponieważ przy bezpośredniej likwidacji szkody, nie zgłaszamy się do towarzystwa ubezpieczeniowego sprawcy, ale naszego. Dzięki temu, mamy pewność, że jeśli wybraliśmy zakład ubezpieczeń cechujący się najwyższą jakością, to taką obsługę klienta otrzymamy. Dodatkowo, warto oprócz ceny, zwrócić uwagę na wszelkie dodatkowe usługi, które oferuje nam ubezpieczenie OC. Jednym z najbardziej popularnych jest pełen pakiet asisstance, dzięki któremu nie musimy martwić się o holowanie czy lawetę lub zapewnione auto zastępcze na czas odzyskania sprawnego samochodu. To wszystko może się wydawać niepotrzebne, do czasu aż nie będziemy ofiarami zderzenia na drodze i nie okaże się, że przydatność takich usług jest wtedy ogromna. Dlatego zwróćmy uwagę na wszystko, co oferuje nam potencjalny ubezpieczyciel, nie tylko na to, kto daje najniższą kwotę za składkę.